Het jong Nederlands Blazers Ensemble
Terug naar overzichtGeef je jongNBE carte blanche, dan is alles mogelijk. Van oud tot nieuw; van verre klanken tot muziek van hier. Trek daarom gewoon die dansschoenen aan een koop je tickets. Teleurstelling is uitgesloten.
Het jong Nederlands Blazers Ensemble, kortweg jongNBE, is een ensemble van jonge talentvolle musici van de Nederlandse conservatoria, sommige al klaar, andere nog midden in hun opleiding. Het ensemble bestaat uit 10 musici (fluit, hobo, klarinet, fagot, hoorn, trompet, saxofoon, (bas)trombone, slagwerk en contrabas/basgitaar) en wordt gecoacht door ervaren musici van het NBE. Zij kunnen gedurende twee jaar deel uitmaken van het jongNBE. Spelen in het jongNBE biedt jonge musici een fantastisch leertraject in samenspel, programmering en presentatie. Het jongNBE vormt de kweekvijver van het Nederlands Blazers Ensemble; er behoren inmiddels meerdere oud-jongNBE’ers tot de vaste kern van het NBE.
Het jongNBE begeleidt de jonge componisten tijdens de showcases van de compositiewedstrijd Op weg naar het Nieuwjaarsconcert en speelt daarnaast eigen programma’s door heel Nederland. Het jongNBE trad o.a. op tijdens het Grachtenfestival, in De Nacht van Ramses in het DeLaMar Theater, bij Vroege Vogels in Park de Hoge Veluwe, tijdens de lunchconcerten in Het Concertgebouw, bij Opium op NPO Radio4, tijdens het Oranjewoud Festival, op het WK Hockey, bij de Cello Biënnale en in verschillende Holland Opera-producties op Fort Rijnauwen.
16.00 uur: Workshop/Masterclass
Voorafgaand aan het concert geven leden van het JongNBE en hun coaches een masterclass/workshop aan enthousiaste amateurmusici. Blazers, percussionisten en contrabassisten kunnen meedoen aan deze masterclass. Voorafgaand aan de workshop worden drie stukken toegestuurd waarmee de masterclass gegeven wordt. In de avond mogen de deelnemers van de masterclass de stukken samen met JongNBE spelen op het podium.
Wil je meedoen met deze masterclass? Tijdens het reserveren van je ticket voor de voorstelling kan je, je gelijk aanmelden voor de masterclass. Je kan ook mailen naar info@theaterdestorm.nl.
Dit concert en de masterclass wordt speciaal gegeven om de verwoestende storm van 60 jaar geleden te herdenken. Tijdens deze windhoos werd het toenmalige feestgebouw vernield. Op dezelfde plek werd ons huidige theater opgebouwd en kreeg het de toepasselijke naam “De Storm”.
Kaarten
Volg een workshop/masterclass
16.00 uur: Workshop/Masterclass Voorafgaand aan het concert geven leden van het JongNBE en hun coaches een masterclass/workshop aan enthousiaste amateurmusici. Blazers, percussionisten en contrabassisten kunnen meedoen aan deze masterclass. Voorafgaand aan de workshop worden drie stukken toegestuurd waarmee de masterclass gegeven wordt. In de avond mogen de deelnemers van de masterclass de stukken samen met JongNBE spelen op het podium. Wil je meedoen met deze masterclass? Tijdens het reserveren van je ticket voor de voorstelling kan je, je gelijk aanmelden voor de masterclass. Je kan ook mailen naar info@theaterdestorm.nl.
Nu bestellen